Saç Bakımı

Saç Bakımında Doğal Yöntemler Nelerdir?

Saç bakımında doğala sadık kalmak için öncelikle doğal içerikli ürünler kullanmamız gerekir. Saçlarımız hem gün boyu maruz kaldığımız çevresel koşullardan ve kirlilikten hem de kimyasal içerikli ürünlerden ve boyalardan yıpranır. Doğal içerikli ürünler ise saç ve saç derimizin sağlıklı kalmalarına yardımcı olur, zaman içinde uğradıkları hasarı onarır. Homemade Aromaterapi olarak şampuan ve saç kremi, saç bakım yağı ve maskesini gibi saç bakım ürünlerinin doğal içerikli alternatiflerini sunuyoruz; şifasına inandığımız uçucu yağ ve sabit yağ seçeneklerimiz ile evde kendi saç bakım maskenizi ve saç bakım yağlarınızı kendi ihtiyaçlarınıza özel olarak hazırlamanıza yardımcı oluyoruz.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde doğal saç bakımı öncelikle doğal şampuan ve saç kremi kullanımı ile başlayabilir. Çok sevdiğimiz Aromaterapik Şampuan ve Aromaterapik Saç Kremi’miz doğal içerikleri ve içlerinde bulundurdukları uçucu yağlar ile hem saçımızı gün boyunca dış etkenlerde dolayı birikmiş kirden arındırırken hem de saçımızın yağ dengesinde kalmasını sağlar. Yıpranmış saçlar için özellikle gerekli olan yoğun bakımı Saç Bakım Yağı ve Saç Bakım Maskesi ile sağlayabiliriz. Bu doğal bakımın seyahatlerimizde de bize eşlik etmesi için mini boy ürünlerimizden oluşan Saç Bakım Seti’mizi yanımıza alabiliriz. Saçlarımızı yumuşacık yapacak bir saç bakım maskesini kolaylıkla evde de hazırlayabiliriz. Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi veya Argan Yağımızı bir kaseye koyup içine dilediğimiz ve saçımızın ihtiyacı olan uçucu yağlardan damlatarak bir karışım hazırlayıp masaj yaparak saç diplerimize ya da bütün saçımıza uygulayabiliriz. Hindistan cevizi yağının erime sıcaklığı 24 °C olduğu için sıcak yaz günlerinde sıvı halde olacaktır ve argan yağı ile kolay karışacaktır. Havanın daha soğuk olduğu zamanlarda kullanacağımız kadar Hindistan cevizi yağımızı kavanozdan alıp radyatörün üzerinde veya üstünü kapatarak sıcak suda benmari yöntemi ile erimesini sağlayıp argan yağı ile karıştırabiliriz. Lavanta ve Papatya sularını da hem kuru hem ıslak saçımızda kullanabiliriz; taramayı kolaylaştırır, yatıştırıp besler. Doğal Fermentasyon Çilek Sirkesi ve Gül Sirkesi’ni de saçlarımızı yumuşatmak için kullanabiliriz.

Saç Bakımında Hangi Yağlar Kullanılır?

Saç Bakımında saçın ve saç derisinin özelliklerine göre uçucu ve sabit yağlardan farklı kombinasyonlar kullanabiliriz. Sabit yağlar bulundurdukları vitaminlerle tek başlarına saç ve saç derisi için besleyici ve nemlendirici özellikte olmalarının yanı sırası uçucu yağların derimize zarar vermeden uygulanmasına ve şifalarının saç derimizin alt katmanlarına taşınmasına yardımcı olurlar. Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı saçı nemlendirip yumuşatırken Soğuk Sıkım Tatlı Badem Yağı saçı besler, içinde bol bol E Vitamini bulunan Soğuk Sıkım Argan Yağı saçımıza canlılığını geri verir, Jojoba Yağı ise saçı yağ dengesi getirir. Bunların içine damla hesabı ile eklenecek uçucu yağlardan Biberiye Uçucu Yağı saç dökülmesini engellerken Sedir Uçucu Yağı kepeklenme karşıtıdır; ince telli ve yağlı saçlar için Limon Uçucu Yağı önerilirken saça parlaklık kazandırmak için Ylang Ylang Uçucu Yağı, bir türlü uzamayan saçlarımız için Lavanta Uçucu Yağı ve pul pul dökülen saç derisi için Günlük Uçucu Yağı kullanılabilir.

Saç Bakım Yağları Saça Nasıl Uygulanmalı?

Saç Bakım Yağları saçlarımız kuruyken yağların derimize temas edip saç köklerine ulaşacağı saç diplerinden başlayarak saçın daha yıpranmış olduğu uçlara kadar uygulanabilir. Avuç içine alacağımız bir miktar Saç Bakım Yağını saçımıza ve saç diplerimize masaj yaparak uygulamamız ve saç bonesiyle kapattıp 10 - 15 dk kadar beklememiz yeterli olacaktır. Saç bakımı için kullandığımız yağları saçımızı ıslatmadan direkt doğal bir şampuan ile köpürtüp daha sonra su ile yıkadığımızda ise, bakımdan sonra istemeyeceğimiz yağlı bir görüntüden de kurtulmuş oluruz.

Aromaterapik Şampuan

Aromaterapik Şampuan

400 mlAromaterapik Şampuanımızın içeriğinin tamamı bitkisel hammaddelerle hazırlanmış olup, % 90,58 'si ecocert sertifikalı hammaddelerden oluşur, etken maddeler bitkilerden çekilmiş formlardır.  SLS, SLES ve Paraben içermez.Mamül Bileşimi: Aqua, Lauryl glucoside, Sodium lauryl glucose carboxylate, Cocamidopropyl betaine, Sodium cocoyl glutamate, Coco-Glucoside, Glyceryl oleate, Dicaprylyl et..

120TL

Doğal Fermantasyon Lavanta Sirkesi

Doğal Fermantasyon Lavanta Sirkesi

100 ml Mamül Bileşimi: Deiyonize Su (Aqua), Lavanta Çiçeği (Lavandula Angustifolia Flower).Lavanta çiçeklerinin doğal fermantasyon yolu ile elde edilmiş saf lavanta sirkesidir.Kullanım Şekli: 1 su bardağı suya 2 yemek kaşığı lavanta sirkesi ile hazırlayacağınız solüsyonuyüzünüze düzenli olarak uyguladığınızda, cildinize bakım yaparak canlı görünümesine yardımcı olur.Uyarılar: Çocuklardan uzak..

80TL

Aromaterapik Saç Kremi

Aromaterapik Saç Kremi

400 mlAromaterapik Saç Kremimizin içeriğinin tamamı bitkisel hammaddelerle hazırlanmış olup, %98,13 'ü ise ecocert sertifikalı hammaddelerden oluşur.  SLS, SLES ve Paraben içermez.Mamül Bileşimi: Aqua, Cetearyl alcohol, Lecithin, Sodium cetearyl sulfate, Vegetable oil, Shea Butter (Butyrospermum parkii butter), Hindistan Cevizi Yağı (Cocos nucifera oil), Susam Yağı (Sesamum indicum seed oil),..

120TL

Saç Bakım Yağı

Saç Bakım Yağı

Mamul Bileşimi: Soğuk Sıkım Argan Yağı (Argania Spinosa Kernel Oil), Soğuk Sıkım Jojoba Yağı (Simmondsia Chinensis Seed Oil), Ylang - Ylang Uçucu Yağı (Cananga odorata flower oil), Biberiye uçucu yağı (Rosmarinus officinalis leaf oil), E Vitamini (Tocopherol).  * E Vitamini Ecocert sertifikasına sahiptir.Kullanım Şekli: Avuç içerisine alacağınız bir miktar ürünü saçınıza ve saç diplerine..

180TL

Saç Bakım Maskesi

Saç Bakım Maskesi

250 grİçindekiler/Ingredients: Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı/Cold pressed Coconut Oil (Cocos nucifera oil), Soğuk Sıkım Kakao Yağı/Cold pressed Cacao Butter (Theobroma cacao seed butter), Soğuk Sıkım Susam Yağı/Cold pressed Sesame Oil (Sesamum indicum seed oil), Ylang-Ylang Uçucu Yağı (Cananga odorata flower oil),Limon Uçucu Yağı/Lemon Essential Oil (Citrus limon peel oil), Biberiye Uçucu Yağı..

190TL

Soğuk Sıkım Argan Yağı

Soğuk Sıkım Argan Yağı

30 mlMamül Bileşimi: Argan Yağı (Argania Spinosa Kernel Oil)Soğuk sıkım %100 saf Argan yağı, Spinosa ağacının meyve çekirdeklerinin soğuk preslenmesiyle elde edilir.Kullanım Şekli: Cildinize masaj yaparak uygulayınız. Cildinizi nemlendirir ve daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur...

120TL

Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı

Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı

250 grMamül Bileşimi: Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı (Cocos nucifera oil)Kullanım Şekli: Bir miktar ürünü avuç içerisine alıp temizlenmiş nemli cilt üzerine masaj yaparak uygulayınız. Cildinizi nemlendirir ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Saç bakımında kullanmak için saçınızın tamamına masaj yaparak uygulayın. 10 - 15 dk bekledikten sonra yıkayarak durulayın. ..

150TL

Lavantalı Şimşir Tarak

Lavantalı Şimşir Tarak

8,5 x 19 cm Lavanta uçucu yağı ile kokulandırılmış şimşir tarak. İçerğindeki lavanta ile rahatlık ve gevşeme sağlar.Saçınızı taramak aynı zamanda saç diplerini de uyarır. Kokusu azaldığında lavanta uçucu yağımızdan bir kaç damlatarak yenileyebilirsiniz. Keten kılıdı ve el işi oyalı bitişi ile çok şıktır.  ..

70TL

Aromaterapik Şampuan - 40 ml

Aromaterapik Şampuan - 40 ml

40 mlAromaterapik Şampuanımızın içeriğinin tamamı bitkisel hammaddelerle hazırlanmış olup, % 90,58 'si ecocert sertifikalı hammaddelerden oluşur, etken maddeler bitkilerden çekilmiş formlardır.  SLS, SLES ve Paraben içermez.Mamül Bileşimi: Aqua, Lauryl glucoside, Sodium lauryl glucose carboxylate, Cocamidopropyl betaine, Sodium cocoyl glutamate, Coco-Glucoside, Glyceryl oleate, Dicaprylyl eth..

15TL

Aromaterapik Saç Kremi - 40 ml

Aromaterapik Saç Kremi - 40 ml

40 mlAromaterapik Saç Kremimizin içeriğinin tamamı bitkisel hammaddelerle hazırlanmış olup, %98,13 'ü ise ecocert sertifikalı hammaddelerden oluşur.  SLS, SLES ve Paraben içermez.Mamül Bileşimi: Aqua, Cetearyl alcohol, Lecithin, Sodium cetearyl sulfate, Vegetable oil, Shea Butter (Butyrospermum parkii butter), Hindistan Cevizi Yağı (Cocos nucifera oil), Susam Yağı (Sesamum indicum seed oil), ..

15TL

Saç Bakım Maskesi - 30 gr

Saç Bakım Maskesi - 30 gr

30 grİçindekiler/Ingredients: Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı/Cold pressed Coconut Oil (Cocos nucifera oil), Soğuk Sıkım Kakao Yağı/Cold pressed Cacao Butter (Theobroma cacao seed butter), Soğuk Sıkım Susam Yağı/Cold pressed Sesame Oil (Sesamum indicum seed oil), Ylang-Ylang Uçucu Yağı (Cananga odorata flower oil),Limon Uçucu Yağı/Lemon Essential Oil (Citrus limon peel oil), Biberiye Uçucu Yağı/..

40TL

Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı - 30 gr

Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı - 30 gr

30 grMamül Bileşimi: Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı (Cocos nucifera oil)Kullanım Şekli: Bir miktar ürünü avuç içerisine alıp temizlenmiş nemli cilt üzerine masaj yaparak uygulayınız. Cildinizi nemlendirir ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Saç bakımında kullanmak için saçınızın tamamına masaj yaparak uygulayın. 10 - 15 dk bekledikten sonra yıkayarak durulayın. ..

35TL

Saç Bakım Seti

Saç Bakım Seti

Kutunun içindekiler;Aromaterapik ŞampuanAromaterapik Şampuanımızın içeriğinin tamamı bitkisel hammaddelerle hazırlanmış olup, % 90,58 'si ecocert sertifikalı hammaddelerden oluşur, etken maddeler bitkilerden çekilmiş formlardır.  SLS, SLES ve Paraben içermez.Mamül Bileşimi: Aqua, Lauryl glucoside, Sodium lauryl glucose carboxylate, Cocamidopropyl betaine, Sodium cocoyl glutamate, Coco-Glucosi..

70TL

Doğal Fermantasyon Gül Sirkesi

Doğal Fermantasyon Gül Sirkesi

100 mlMamul Bileşimi: Deiyonize Su (Aqua), Organik Gül Çiçeği (Rosa damascena flower).Organik güllerin doğal fermantasyonu ile elde edilmiş saf gül sirkesidir. Sentetik koku, boya ve koruyucu içermez.Kullanım Şekli: 1 su bardağı suya 2 yemek kaşığı gül sirkesi ile hazırlayacağınız solüsyonu yüzünüze düzenli olarak uyguladığınızda, cilt dengenizi sağlayarak daha canlı görünümesine yardımcı olur...

80TL

Doğal Fermantasyon Çilek Sirkesi

Doğal Fermantasyon Çilek Sirkesi

100 mlMamul Bileşimi: Deiyonize Su (Aqua), Organik Çilek Meyvesi (Fragaria vesca fruit)Organik çilek meyvelerinden doğal fermantasyon yolu ile elde edilmiş saf çilek sirkesidir. Sentetik koku, boya ve koruyucu içermez.Kullanım Şekli: 1 su bardağı suya 2 yemek kaşığı çilek sirkesi ile hazırlayacağınız solüsyonu yüzünüze düzenli olarak uyguladığınızda, cilt dengenizi sağlayarak daha  canlı görü..

80TL

Doğal Fermantasyon Elma Sirkesi

Doğal Fermantasyon Elma Sirkesi

100 mlMamül Bileşimi: Deiyonize Su (Aqua), Organik Elma Meyvesi (Pyrus malus fruit)Organik elmadan doğal fermantasyon yolu ile elde edilmiş saf elma sirkesidir. Sentetik koku, boya ve koruyucu içermez.Kullanım Şekli: 1 su bardağı suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi ile hazırlayacağınız solüsyonu yüzünüze düzenli olarak uyguladığınızda, cilt dengenizi sağlayarak daha canlı görünümesine yardımcı olur...

70TL

Günlük Uçucu Yağı

Günlük Uçucu Yağı

10 mlMamül Bileşimi: Günlük Uçucu Yağı (Boswellia serrata oil)Kullanım Şekli: 50 ml soğuk sıkım baz yağ içine 10 damla damlatıp karıştırın, vücudunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ortam kokulandırma için buhurdanlıkta veya elektrikli difuzörde suya bir kaç damla damlatarak kokusunun yayılmasını sağlayabilirsiniz.Mamül Bileşimi: Günlük Uçucu Yağı (Boswellia serrata oil) Uyarılar: Çocuklardan u..

150TL

Biberiye Uçucu Yağı

Biberiye Uçucu Yağı

10 ml Mamül Bileşimi: Biberiye Uçucu Yağı  (Rosmarinus Officinalis Leaf Oil)Kullanım Şekli: 50 ml soğuk sıkım baz yağ içine 2-3 damla damlatıp karıştırın, vücudunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ortam kokulandırma için buhurdanlıkta veya elektrikli difuzörde suya bir kaç damla damlatarak kokusunun yayılmasını sağlayabilirsiniz.Uyarılar: Çocuklardan uzakta, serin ve kuru yerde, ağzı kapal..

80TL

Tea Tree (Çay Ağacı) Uçucu Yağı

Tea Tree (Çay Ağacı) Uçucu Yağı

10 mlMamül Bileşimi: Tea Tree (Çay Ağacı) Uçucu Yağı (Melaleuca alternifolia leaf oil)Kullanım Sekli: 50 ml soğuk sıkım baz yağ içine 10 damla damlatıp karıştırın. Vücudunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ortam kokulandırma için buhurdanlıkta veya elektrikli difuzörde suya bir kaç damla damlatarak kokusunun yayılmasını sağlayabilirsiniz.Uyarılar: Çocuklardan uzakta, serin ve kuru yerde, ağzı k..

80TL

Ylang-ylang Uçucu Yağı

Ylang-ylang Uçucu Yağı

10 mlMamül Bileşimi: Ylang - Ylang Uçucu Yagı (Cananga odorata flower oil)Kullanım Sekli: 50 ml soğuk sıkım baz yağ içine 10 damla damlatıp karıstırın, vücudunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.  Ortam kokulandırma için buhurdanlıkta veya  elektrikli difuzörde suya bir kaç damla damlatarak kokusunun yayılmasını sağlayabilirsiniz. Uyarılar: Çocuklardan uzakta, serin ve kuru yerde, ..

150TL

Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 20 (1 Sayfa)